Planujesz wyjazd na wakacje z dzieckiem? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

To ostatni moment żeby zabrać swoje pociechy na magiczne wakacje. Przygotowania do wyjazdu zacznijmy od skompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak dowody osobiste, paszporty i bilety lotnicze jeśli wyjeżdżamy zagranicę. Jeśli natomiast planujemy odbyć podróż samochodem koniecznie zróbmy wcześniej dodatkowy przegląd techniczny i sprawdźmy ważność ubezpieczenia. Niezależnie od środka transportu i miejsca pobytu, bardzo ważne jest, to aby zadbać o odpowiednie ubezpieczenie dla całej rodziny, zwłaszcza jeśli jedziemy zagranicę.

Bagaż

Pakując walizki dokładnie zastanówmy się nad tym co będzie nam potrzebne, żeby niczego nie zapomnieć, ale także nie zabierać rzeczy, które później się nie przydadzą. Wybierając ubrania dla dziecka zwróćmy uwagę na to, aby były nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i takie, które dziecko lubi. Oprócz sportowych zabierzmy także coś bardziej eleganckiego, gdybyśmy chcieli pójść np. do restauracji. Podobnie postąpmy z butami. Zawsze watro zabrać strój kąpielowy i klapki pod prysznic. Żadnemu rodzicowi zapewne nie trzeba także przypominać o kosmetykach do opalania, niezbędnych również w górach, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wyjeżdżając z dzieckiem musimy być przygotowani na wszystko! Wśród odpowiedniej ilości ubrań na zmianę, zabierzmy zatem nie tylko te na upalne dni, ale także na gorszą pogodę. Obowiązkowo kurtkę przeciwdeszczową i parasol. Poza tym pamiętajmy o sprayu na komary, które mogą uprzykrzyć nam wieczory. Przydać się może także igła i nici, trochę proszku do prania i kawałek sznurka jako podręczna suszarka oraz super glue.

Zdrowie najważniejsze

Jeśli nasze dzieci przyjmują stale jakieś lekarstwa zabierzmy koniecznie odpowiednią ich ilość, aby wystarczyło na cały pobyt. Ponadto warto zaopatrzyć się w dostępne bez recepty, bezpieczne preparaty na biegunkę, czy zatrucie pokarmowe, zwyczajne musujące wapno na wypadek uczulenia, coś przeciwbólowego, na gorączkę i przeziębienia. Dobrze byłoby także mieć w podręcznej apteczce coś na poparzenia słoneczne oraz opatrunki i kolorowe plastry dla dzieci, na wypadek otarcia lub innych przygód.

Utrwalmy wspaniałe chwile

Zadbajmy także o to, aby wspaniałe chwile spędzone podczas wakacji utrwalić na zawsze na zdjęciach i filmikach. Koniecznie należy zatem pamiętać o aparacie fotograficznym i przynajmniej jednej zapasowej karcie pamięci, bateriach i ładowarce. Spakujmy także ładowarkę do telefonu, który coraz częściej zastępuje aparat. Jeśli zdecydujemy się wziąć ze sobą komputer, aby na bieżąco zgrywać zdjęcia, pamiętajmy także o wszystkich niezbędnych kablach i ładowarce.

Aby nuda nas nie dopadła

Aby wakacje były udane musimy zadbać przede wszystkim o to, aby nasze dzieciaki się nie nudziły. Koniecznie zabierzmy zatem piłkę, kilka ulubionych zabawek, akcesoria do zabaw w piasku, czy jeśli mamy taką możliwość rower. Przydać się mogą także gry planszowe dla całej rodziny, czy książeczki do czytania i kolorowania.

Odrobinę domu

Niektóre dzieci źle znoszą zmiany i mają problemy z zasypianiem w nowych miejscach. Aby złagodzić stres zabierzmy dla naszego małego podróżnika ulubioną poduszkę i kocyk, które towarzysza mu codziennie w domu. Nie zapomnijmy także o ukochanym misiu, czy nocniczku, do którego jest przyzwyczajone. Sprawdźmy także wcześniej, czy hotel, do którego się wybieramy wyposażony jest w niezbędne akcesoria dla dzieci.

Tam gdzie jedziemy z pewnością wszystko czego zapomnimy, będziemy mogli bez problemu kupić, jednak im lepiej przygotujemy się do wyjazdu, tym więcej zaoszczędzimy sobie stresu na miejscu. Nie będziemy musieć niepotrzebnie tracić czasu na poszukiwanie sklepu czy apteki. Poza tym, często ceny w popularnych kurortach, są po prostu znacznie wyższe.

Marta
Podobne wpisy