Przyjęcie w ogrodzie. Co zrobić, żeby dzieci się nie nudziły, a dorośli mieli czas dla siebie?

Wakacje już się kończą, ale to nie oznacza, że wraz z nimi zamykamy sezon na przyjęcia w ogrodzie! Chyba każdy z nas, lubi latem spędzać czas ze znajomymi i rodziną, na wspólnym biesiadowaniu, przy grillu. Na takie przyjęcia chętnie zabieramy dzieci, żeby pobawiły się przy okazji na świeżym powietrzu. Często jednak dzieciaki odcięte od Internetu i telewizji nie mogą znaleźć sobie ciekawego zajęcia. Skutkuje to ciągłym „Mamo nudzi mi się…” i irytacją zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych. Co zatem zrobić żeby przyjęcia w naszym ogrodzie były długo i dobrze wspominane? Pomyślmy również o dzieciach! A oto kilka propozycji zabaw, które zajmą nasze pociechy na dłużej, a my będziemy mogli spokojnie porozmawiać i zrelaksować się.

Sztuczna plaża – jeśli mamy do dyspozycji nieco większy ogród, to stwórzmy w nim sztuczną plażę dla naszych dzieciaków. Nie jest to ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy na odpowiednio duży kawałek grubej folii lub plandeki wysypać trochę piachu. Najlepiej, aby jego warstwa miała kilka centymetrów grubości, wówczas chodzenie po nim będzie przypominało prawdziwą plażę. W jednym miejscu usypmy dodatkowo nieco większą kupkę piasku, aby naszym pociechom nie zabrakło budulca do babek i zamków. Dołóżmy do tego odpowiednie akcesoria dla dzieci w postaci łopatek, wiaderek i foremek, a nasi mali goście zajmą się z pewnością na długo. Pamiętajmy przy tym, aby zadbać o odpowiednią wilgotność piasku. W bardzo upalny dzień nie zapomnijmy także o parasolu i kremie do opalania.

Szukanie skarbów – dzieci uwielbiają bawić się w chowanego, zatem dlaczego nie urozmaicić tej zabawy? Poukrywajmy wcześniej w różnych zakamarkach naszego ogrodu małe fanty, albo po porostu słodycze i zachęćmy dzieci do ich poszukiwania. Starszym dzieciom możemy dodatkowo narysować mapę skarbów z zagadkowymi wskazówkami, które będą je prowadzić do wielkiego skarbu.

Malowanie palcami – chyba wszystkie dzieci lubią malować farbami, a jeśli mogą do tego użyć własnych rączek, to już frajda gwarantowana. Planując tę zabawę kupmy różnokolorowe podkoszulki, mogą być najtańsze za 5 zł, koniecznie za duże, aby dzieci mogły założyć je na ubranie i w ten sposób ochronić je przed ewentualnym pobrudzeniem. Dostarczmy dzieciom oprócz farb duże i małe kartki papieru, aby mogły tworzyć obrazy indywidualnie lub wspólnie, zabawę urozmaicą także różnego rodzaju stempelki. Poprośmy dzieci, aby na koniec przyjęcia przygotowały wystawę swoich prac.

Piłka najlepszą zabawką – w dzisiejszych czasach ulubioną formą spędzania wolnego czasu większości dzieci, jest niestety telewizja lub gry na komputerowe. Wykorzystajmy zatem przyjęcie w ogrodzie po to, aby zachęcić je do aktywności fizycznej. Przygotujmy dla nich akcesoria do różnych gier. Świetnie sprawdzi się z pewnością badminton, hokej na trawie czy mini golf. Możemy także przygotować mini bramki do gry w piłkę nożną, czy zamontować kosz do koszykówki. Organizując tego typu zabawę pamiętajmy o tym, aby odbywała się ona z dala od rozgrzanego grilla, aby rozpędzone dziecko, zapatrzone w nadlatującą piłkę, na niego nie wpadło.

Pomysłów na zajęcie dzieciaków w ogrodzie podczas przyjęcia jest jeszcze bardzo wiele, ważne jest jednak to, aby wcześniej zastanowić się nad tym co chcemy zaproponować naszym małym gościom i odpowiednio przygotować zabawę.

Kiedy dzieciaki będą się bawić w najlepsze, rodzice będą mogli odpocząć i zrelaksować się, a nasze przyjęcie na pewno będzie udane.

 Zdjęcie: https://pl.pinterest.com/pin/36028865741999138/

Marta
Podobne wpisy