Pomysły na ozdoby wielkanocne DIY

Wspólne przygotowywanie ozdób wielkanocnych przed świętami to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Dzieci na pewno chętnie podejmą się wykonania dekoracji, jeśli tylko dostarczymy im kilku inspiracji. Co więcej, taka zabawa pozytywnie wpłynie na kreatywność i zdolności manualne dzieci. A więc do dzieła!

1. Pomysłowo ozdobione pisanki

Pierwszy pomysł to pisanki wielkanocne, do których wykonania potrzebne będą: liście lub kwiatki, barwniki spożywcze i pończocha. Przykładamy do jajek kwiatki lub listki, wkładamy do pończochy, a następnie do pojemnika z barwnikiem spożywczym. Tym sposobem na jajku pozostanie kształt rośliny. Można także przed włożeniem jajek do barwnika nakleić na nie naklejki, na przykład kropki czy motylki, dzięki czemu po odklejeniu ich, na jajku pozostanie piękny wzór. Inny sposób, to zastosowanie markerów kredowych, którymi pisze się po szybach w kawiarniach. Dają one szeroki wachlarz możliwości w sztuce zdobienia wielkanocnych jaj!
1.2.

2. Stroik z wydmuszkami

Z pisankami, które stworzyliśmy, możemy zrobić coś więcej. Możemy przymocować do nich wstążki i zawiesić na ozdobnych gałązkach stojących w wazonie lub na ozdobnym wieńcu z gałązek.

2

3. Girlanda

Do wykonania girlandy wystarczy kawałek sznurka i kolorowy papier. Wycinamy kształt pisanki lub zajączka na różnokolorowym papieże i przymocowujemy do sznurka. Proste, a efektowne!

3

4. Świeczki w skorupkach

Potrzebujesz: Jajka, knoty, kawałek świecy, tarka, plastikowy pojemnik, nóż i nożyczki. Rozbij jaja i umocz połówki skorupek w barwniku. Pozostaw do wyschnięcia. Do skorupki wsyp trochę startego wosku, po czym umieść tam knot. Dzięki odrobinie wosku będzie stabilniej się trzymał. Całą skorupkę wypełnij woskiem, a knot przytnij. Świeczka gotowa!

4

5. Wazoniki z wydmuszek

Wydmuszki możemy również wypełnić kolorowymi kwiatami! Przewiązane wstążką i  zawieszone w oknie lub postawione w podstawkach dają wiosenny, świąteczny efekt.

5

Źródło zdjęć: pinterest.com

Tagi artykułu: , ,
Marta
Podobne wpisy